Podopieczni

Podopieczni fundacji "Chcę Żyć"

Tosia Daglis

Tosia urodziła się w czerwcu 2016 roku, dziesięć tygodni za wcześnie. Dotknęła ją większość powikłań, jakie mogą przytrafić się wcześniakowi. Przez pierwsze miesiące walczyła o życie. Wygrała. Kolejne lata upłynęły jej na nierównej walce o zdrowie. Tosia ma chore płuca, porażenie mózgowe, ślepotę oraz nie raczkuje. Mimo ogromnego wysiłku, opieki specjalistów i codziennej rehabilitacji nie ma gwarancji, że kiedykolwiek będzie chodzić.


Dawid Pochwatka

Dawid urodził się w 30 tygodniu ciąży i ważył 1000 g. Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe, wodogłowie, padaczkę, niedowład czterokończynowy, ma słaby wzrok, sam nie siedzi i nie chodzi, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych. Ma za sobą wiele pobytów w szpitalu i przeszedł mnóstwo operacji, m.in.: podcięcie ścięgien, dwukrotne wszczepienie zastawki, podczas którego doszło do zakażenia gronkowcem.


Kinga Radziejewska

Kinga urodziła się z genetyczną chorobą - Zespołem Angelmana oraz epilepsją. Życie Kingi to ciągła rehabilitacja na wielu płaszczyznach. Regularna rehabilitacja usprawnia i pomaga lepiej żyć. Zespół Angelmana to choroba, która objawia się niedorozwojem umysłowym.


Michał Tymiński

Michał choruję na cukrzycę co wiążę się z ciągłym kłuciem malutkich paluszków ( ok. 15 razy na dzień) by zbadać poziom cukru. Fundacja „Chcę Żyć” sfinansowała zakup sensorów Free Style Libre, które służą do ciągłego monitorowania poziomu glikemii. Sensor umożliwia tylko 1 wkłucie na 14 dni i stały pogląd na poziom cukru.

Copyright © 2016  - W.Legutko. All rights reserved. Regulamin strony. Realizacja: 3motion - strony www wrocław

63-930 Jutrosin, Nad Stawem 1F, tel. +48 65 548 28 12, +48 65 548 26 09, biuro@legutko.com.pl