flaga pl
flaga rosji
flaga en


O NAS

Minęło już 20 lat od chwili, gdy na ogrodniczym rynku nasiennym pojawiły się torebki ze znaczkiem znaczek WL.  Przez cały ten czas wysiłek pracowników firmy skierowany był na tworzenie szerokiego, atrakcyjnego asortymentu oferowanych gatunków i odmian.

Dzisiaj nasze przedsiębiorstwo dysponuje jednym z najbogatszych, nie tylko w Polsce, ale i w Europie asortymentem nasion gatunków i odmian roślin ozdobnych, warzyw i ziół.

Oferta firmy skierowana jest do posiadaczy ogródków przydomowych i działkowych oraz producentów wielkotowarowych, zarówno w kraju jak i za granicą. Aby oferta była w pełni wartościowa i atrakcyjna, Przedsiębiorstwo prowadzi ścisłą współpracę z Katedrą Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin Ogrodniczych SGGW w Warszawie, skąd corocznie przejmuje do hodowli zachowawczej i reprodukcji najnowsze odmiany wybranych warzyw. Charakterystykę wielu z tych odmian rozpoczyna określenie „...pierwsza polska odmiana...” co świadczy, że są to formy nowe, dotychczas u nas mało znane.

wiesław legutko

Mając na celu stworzenie nowoczesnej bazy technicznej, hodowlanej i administracyjnej, w 2008 roku siedziba firmy została przeniesiona do Jutrosina - Nad Stawem, odległego o kilka kilometrów od Smolic. Na miejscu w Smolicach i Jutrosinie prowadzona jest hodowla nowych odmian dalii i begonii, papryki, pomidora, ogórków oraz hodowla zachowawcza reprodukowanych odmian. Mając na uwadze atrakcyjność oferty i jakość oferowanych nasion, W.Legutko PH-N współpracuje z wieloma uznanymi firmami nasiennymi w kraju i za granicą. Produkcja nasion warzyw, roślin ozdobnych i ziół prowadzona jest przez doświadczonych producentów w Polsce, krajach europejskich, azjatyckich, Afryce, Ameryce Płd. i Płn.

O jakości naszych produktów świadczą medale, nagrody i wyróżnienia przyznawane na krajowych i zagranicznych wystawach ogrodniczych, a także nadane nam w 2008 r. głosami Państwa - naszych klientów, prawo do używania godła „Najlepsze w Polsce”. Otrzymaliśmy je jako pierwsza ogrodnicza firma nasienna w kraju.

Dystrybucja naszych nasion w kraju odbywa się głównie za pośrednictwem hurtowni ogrodniczych.

Chciałbym, aby nasiona zakupione w mojej firmie dały Państwu satysfakcję, zarówno materialną, jak i duchową.

Z ogrodniczym pozdrowieniem,

 

 Wiesław Legutko

 

 

 

 

 

 

 

 

<iframe src="http://www.youtube.com/embed/64cVHymOpQg" frameborder="0" width="425" height="350"></iframe>

12
13
14